ROCKER
BS ITTR_ROSY RAINBOW
13030-000
ROCKER
13030-000
| Gender | Kvinna |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 13030 |
|---|---|
| Version Number | 13030-000 |
| Material | 13030-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| Color | FLERFÄRGAD |
| Platform | Infant to Toddler Rocker |
| Material Summary | 64% Metall, 25.5% Plast, 10.5% Tyg |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 23.62" (H) x 19.29" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.99 cm (H) x 49.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.874 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.67 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 1 C Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |