ACTIVITY CENTER
BS DB 13062 MINNIE JUMPER_DISPLAY [WMT]
13062-000
ACTIVITY CENTER
13062-000
| Gender | Kvinna |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 25 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 11 kg |
| Style Number | 13062 |
|---|---|
| Version Number | 13062-000 |
| Material | 13062-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| Color | ROSA |
| Fashion | MICKEY MOUSE |
| Platform | 3-Leg Jumper |
| Material Summary | 40% Metall, 50% Plast, 10% Tyg |
| Assembled Dimensions (in) | 34.0" (H) x 36.7" (W) x 36.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 86.36 cm (H) x 93.22 cm (W) x 93.22 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 11.682 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.31 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 2 AA Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisk |