BOOSTERS & CTHC
ING BABY BASE 2IN1 SEAT_NIGHT SKY
16727-000-00B-02-R
BOOSTERS & CTHC
16727-000-00B-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 15 kg |
| Style Number | 16727 |
|---|---|
| Version Number | 16727-000 |
| Material | 16727-000-00B-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0074451167278 |
| Item UPC | 074451167278 |
| Color | BLÅ |
| Fashion | NIGHT SKY |
| Platform | Baby Base 2-in-1 |
| Material Summary | 48% EVA-skum (etylenvinylacetat), 52% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 11.75" (H) x 17.25" (W) x 15.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 29.85 cm (H) x 43.82 cm (W) x 38.74 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.532 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.06 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.26" (H) x 15.6" (W) x 14.37" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.98 cm (H) x 39.62 cm (W) x 36.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.256029 |
| Case Pack Cube (m) | 0.064 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.364 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.62 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.7" (H) x 14.5" (W) x 16.1" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 42.42 cm (H) x 36.83 cm (W) x 40.89 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|