| Assembled Dimensions (in) | 1.26" (H) x 18.0" (W) x 15.0" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 3.2 cm (H) x 45.72 cm (W) x 38.1 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 1.57 in (H) x 5.51 in (W) x 5.7 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 4.0 cm (H) x 14.0 cm (W) x 14.5 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 0.334 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.152 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.9" (H) x 6.0" (W) x 2.2" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.53 cm (H) x 15.24 cm (W) x 5.59 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 6.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 0.325831 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 2.772 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 1.26 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 6.8" (H) x 7.2" (W) x 11.5" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.27 cm (H) x 18.29 cm (W) x 29.21 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
|---|