GATES
ING HANDS FREE OPEN EXTENSION 28CM
17549-000-000-04-R
GATES
17549-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 mรฅnader |
| Style Number | 17549 |
|---|---|
| Version Number | 17549-000 |
| Material | 17549-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuityโข |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0074451175495 |
| Item UPC | 074451175495 |
| Color | SVART |
| Material Summary | 98% Metall, 2% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 33.07" (H) x 11.02" (W) x 1.87" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 84.0 cm (H) x 28.0 cm (W) x 4.75 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.31 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.050 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 33.78" (H) x 12.83" (W) x 1.22" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 85.8 cm (H) x 32.6 cm (W) x 3.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.577718 |
| Case Pack Cube (m) | 0.045 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.5 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 35.43" (H) x 5.75" (W) x 13.39" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 90.0 cm (H) x 14.6 cm (W) x 34.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Krรคvs inte |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|