BOOSTERS & CTHC
BS FORD BRONCO AREA 51 POP N SIT
17578-097
BOOSTERS & CTHC
17578-097
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 månader |
| Style Number | 17578 |
|---|---|
| Version Number | 17578-097 |
| Material | 17578-097 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Ford™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| Color | LUNAR |
| Platform | Pop 'n Sit |
| Material Summary | 60% Metall, 29% Plast, 11% Tyg |
| Assembled Dimensions (in) | 14.57" (H) x 15.35" (W) x 15.35" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 37.0 cm (H) x 39.0 cm (W) x 39.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 15.55 in (H) x 6.69 in (W) x 6.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 17.0 cm (W) x 16.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.432 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.560 |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|