FLOOR SEAT
BS LEARN_TO_SIT HEATHER GRAY
17722-091
FLOOR SEAT
17722-091
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 4 - 12 månader |
| Style Number | 17722 |
|---|---|
| Version Number | 17722-091 |
| Material | 17722-091 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| Color | GRÅ |
| Material Summary | 60% Plast, 29% Polyester, 11% Metall |
| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 16.73" (W) x 22.05" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 42.5 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 7.09 in (H) x 17.32 in (W) x 22.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 18.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 57.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.696 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.680 |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|