BATH TUBS
BS MINNIE TUCKAWAY TRAVEL TUB
17794-013
BATH TUBS
17794-013
| Gender | Kvinna |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 12 - 72 månader |
| Style Number | 17794 |
|---|---|
| Version Number | 17794-013 |
| Material | 17794-013 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATH TUBS |
| Color | ROSA |
| Material Summary | 88% Plast, 12% Tyg |
| Frame Material Summary | 100% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 8.2" (H) x 15.5" (W) x 29.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.83 cm (H) x 39.37 cm (W) x 75.44 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 8.2 in (H) x 15.5 in (W) x 2.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 20.83 cm (H) x 39.37 cm (W) x 6.35 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.892 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.8600 |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|