| Assembled Dimensions (in) | 5.83" (H) x 10.04" (W) x 11.02" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 14.8 cm (H) x 25.5 cm (W) x 28.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 2.95 in (H) x 10.04 in (W) x 11.7 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 7.5 cm (H) x 25.5 cm (W) x 29.7 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 0.964 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.438 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.03" (H) x 10.24" (W) x 3.15" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.1 cm (H) x 26.0 cm (W) x 8.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 4.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.030199 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.029 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 7.172 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 3.26 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 12.8" (H) x 10.39" (W) x 13.39" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.5 cm (H) x 26.4 cm (W) x 34.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
|---|