BOUNCER
BS CONFETTI RAINBOW BOUNCER
17900-060-000-03-R
BOUNCER
17900-060-000-03-R
| Gender | Kvinna |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 17900 |
|---|---|
| Version Number | 17900-060 |
| Material | 17900-060-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451179004 |
| Item UPC | 074451179004 |
| Color | LILA |
| Platform | 3-in-1 Cozy Seat |
| Material Summary | 80% Metall, 5% Plast, 14% Tyg |
| Assembled Dimensions (in) | 7.91" (H) x 8.37" (W) x 7.28" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.08 cm (H) x 21.26 cm (W) x 18.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Weight of Product Alone (lb) | 8.131 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.696 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.72" (H) x 20.16" (W) x 3.39" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.3 cm (H) x 51.2 cm (W) x 8.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.661944 |
| Case Pack Cube (m) | 0.047 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.3 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 20.67" (H) x 10.63" (W) x 13.07" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 52.5 cm (H) x 27.0 cm (W) x 33.2 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|---|
| Battery Summary | 0 Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Qty | 0 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|