SWADDLES
SWADDLEME COMFORT PACK LITTLE BEES
52977-000-000-12-R
SWADDLES
52977-000-000-12-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 månader |
| User Weight Range (lb) | 0 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 6 kg |
| Style Number | 52977 |
|---|---|
| Version Number | 52977-000 |
| Material | 52977-000-000-12-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914529775 |
| Item UPC | 012914529775 |
| Color | KRICKA |
| Fashion | LITTLE BEES |
| Platform | Comfort Pack |
| Material Summary | 93% Bomull, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 14.17" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 36.0 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.579 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.263 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.86" (H) x 8.86" (W) x 2.03" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.5 cm (H) x 22.5 cm (W) x 5.15 cm (L) |
| Case Pack QTY | 12.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.435228 |
| Case Pack Cube (m) | 0.041 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.616 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.28 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.15" (H) x 10.24" (W) x 18.43" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 33.4 cm (H) x 26.0 cm (W) x 46.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 12.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 12 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|