SWADDLES
SWMBI POD 2PK 0_2M_I HEART YOU
58503-000-000-04-R
SWADDLES
58503-000-000-04-R
| Gender | Kvinna |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 2 månader |
| User Weight Range (lb) | 7 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 6 kg |
| Style Number | 58503 |
|---|---|
| Version Number | 58503-000 |
| Material | 58503-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914585030 |
| Item UPC | 012914585030 |
| Color | ROSA |
| Fashion | I HEART YOU |
| Platform | Pod |
| Material Summary | 93% Bomull, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 20.0" (H) x 8.75" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 50.8 cm (H) x 22.22 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.297 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.135 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 5.6" (W) x 1.02" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 14.22 cm (W) x 2.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.199853 |
| Case Pack Cube (m) | 0.006 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.2 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.0 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 5.31" (W) x 6.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 13.5 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Krävs inte |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|