SWING-TRAVEL
ING SND PORTABLE SWING_COZY KINGDOM
60194-000-01Q-03-R
SWING-TRAVEL
60194-000-01Q-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 månader |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 60194 |
|---|---|
| Version Number | 60194-000 |
| Material | 60194-000-01Q-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451601949 |
| Item UPC | 074451601949 |
| Color | KHAKI |
| Fashion | COZY KINGDOM |
| Platform | Comfort 2 Go Portable Swing |
| Material Summary | 50% Metall, 35% Plast, 15% Tyg |
| Fill Material Summary | 100% Polyester fyllning |
| Assembled Dimensions (in) | 26.77" (H) x 22.64" (W) x 28.74" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 68.0 cm (H) x 57.51 cm (W) x 73.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.53 in (H) x 22.64 in (W) x 12.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 75.01 cm (H) x 57.51 cm (W) x 32.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.952 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.16 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.5" (H) x 22.56" (W) x 6.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.3 cm (H) x 57.3 cm (W) x 15.24 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.270782 |
| Case Pack Cube (m) | 0.093 |
| Case Pack Cube (cm) | 92618.24 |
| Case Pack Weight (lb) | 26.906 |
| Case Pack Weight (kg) | 12.23 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.54" (H) x 13.86" (W) x 17.32" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 59.8 cm (H) x 35.2 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Nödvändig |
| Battery Summary | 4 C Alkalisk Batterier krävs (Ingår ej) |
| Battery 1 Included | Ingår ej |
| Battery 1 Life | 240.0 |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|