| Assembled Dimensions (in) | 76.0" (H) x 16.9" (W) x 13.8" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 193.04 cm (H) x 42.93 cm (W) x 35.05 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 4.5 in (H) x 17.0 in (W) x 11.0 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 11.43 cm (H) x 43.18 cm (W) x 27.9 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 4.422 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 2.01 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.75" (H) x 4.53" (W) x 10.24" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 40.01 cm (H) x 11.51 cm (W) x 26.01 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 0.422999 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 4.73 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 2.15 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 15.75" (H) x 4.53" (W) x 10.24" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 40.01 cm (H) x 11.51 cm (W) x 26.01 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|