| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 18.7" (W) x 4.8" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 47.5 cm (W) x 12.2 cm (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 17.32 in (W) x 22.6 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 57.5 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 3.608 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 1.64 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 17.91" (H) x 18.7" (W) x 4.53" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 45.5 cm (H) x 47.5 cm (W) x 11.5 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.161258 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 7.92 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 3.6 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 18.9" (H) x 10.04" (W) x 19.69" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 48.0 cm (H) x 25.5 cm (W) x 50.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|