| Assembled Dimensions (in) | 4.33" (H) x 10.2" (W) x 5.87" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 25.91 cm (W) x 14.91 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 4.33 in (H) x 10.2 in (W) x 5.9 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 25.91 cm (W) x 14.91 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 0.88 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.4 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.0" (H) x 11.0" (W) x 6.4" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.32 cm (H) x 27.94 cm (W) x 16.26 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 6.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.42124 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.04 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 9.526 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.33 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 9.9" (H) x 12.0" (W) x 20.67" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.15 cm (H) x 30.48 cm (W) x 52.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 6.0 |
|---|
| Units Per Inner | 1.0 |
|---|
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
|---|