| Assembled Dimensions (in) | 40.16" (H) x 29.92" (W) x 33.07" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 102.0 cm (H) x 76.0 cm (W) x 84.0 cm (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 29.09 in (H) x 7.6 in (W) x 7.8 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.9 cm (H) x 19.3 cm (W) x 19.8 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 8.36 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 3.8 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 32.09" (H) x 7.87" (W) x 7.87" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 81.5 cm (H) x 20.0 cm (W) x 20.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.151258 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 10.56 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.8 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 32.09" (H) x 7.87" (W) x 7.87" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 81.5 cm (H) x 20.0 cm (W) x 20.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|