| Assembled Dimensions (in) | 23.98" (H) x 1.38" (W) x 41.97" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 60.9 cm (H) x 3.5 cm (W) x 106.6 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 25.59 in (H) x 1.38 in (W) x 22.0 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 65.0 cm (H) x 3.5 cm (W) x 56.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 4.356 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 1.98 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 22.17" (H) x 26.02" (W) x 2.17" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 56.3 cm (H) x 66.1 cm (W) x 5.5 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 0.722816 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.02 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 20467.865 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 5.236 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 2.38 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 22.17" (H) x 26.02" (W) x 2.17" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 56.3 cm (H) x 66.1 cm (W) x 5.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|