FLOOR SEAT
BE 4 IN 1 LEARN TO SIT KICK PIANO PINK
17461-013
FLOOR SEAT
17461-013
| User Age Group | Toddler |
|---|---|
| User Age Range | 4 - 30 ? |
| Style Number | 17461 |
|---|---|
| Version Number | 17461-013 |
| Material | 17461-013 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| Color | 粉红色 |
| Platform | Pop 'n Sit |
| Material Summary | 90% 塑料, 10% 織物 |
| Fill Material Summary | 100% 聚酯填充 |
| Assembled Dimensions (in) | 12.99" (H) x 22.05" (W) x 17.32" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.15 in (H) x 22.05 in (W) x 17.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.96 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.800 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | 必需的 |
| Battery Summary | 3 AA 碱性 需要電池 (不包含) |
| Battery 1 Included | 不包含 |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | 碱性 |