| Assembled Dimensions (in) | 43.31" (H) x 18.9" (W) x 36.22" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 110.0 cm (H) x 48.0 cm (W) x 92.0 cm (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 11.02 in (H) x 10.24 in (W) x 42.1 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 28.0 cm (H) x 26.0 cm (W) x 107.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 17.899 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 8.136 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 40.75" (H) x 10.24" (W) x 8.86" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 103.5 cm (H) x 26.0 cm (W) x 22.5 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.138215 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 60547.5 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 21.89 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 9.95 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 40.75" (H) x 10.24" (W) x 8.86" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 103.5 cm (H) x 26.0 cm (W) x 22.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|