| Assembled Dimensions (in) | 30.0" (H) x 60.0" (W) x 2.5" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 76.2 cm (H) x 152.4 cm (W) x 6.35 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 30.0 in (H) x 41.73 in (W) x 3.7 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 76.2 cm (H) x 106.0 cm (W) x 9.5 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 20.9 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 9.5 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 36.81" (H) x 31.69" (W) x 2.36" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 93.5 cm (H) x 80.49 cm (W) x 5.99 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.593044 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.045 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 23.936 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 10.88 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 36.81" (H) x 31.69" (W) x 2.36" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 93.5 cm (H) x 80.49 cm (W) x 5.99 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|