| Assembled Dimensions (in) | 42.5" (H) x 30.0" (W) x 33.75" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 107.95 cm (H) x 76.2 cm (W) x 85.73 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 15.5 in (H) x 13.0 in (W) x 38.5 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 39.37 cm (H) x 33.02 cm (W) x 97.8 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 21.934 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 9.97 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 41.34" (H) x 12.6" (W) x 9.92" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 105.0 cm (H) x 32.0 cm (W) x 25.2 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.990163 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.085 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 84672.0 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 25.74 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 11.7 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 41.34" (H) x 12.6" (W) x 9.92" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 105.0 cm (H) x 32.0 cm (W) x 25.2 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|